Salve: як розквітає поезія

Опубліковано: 2014-04-30

   Яка у вас перша асоціація до слова “квітень”? У мене — квіти. І, думаю, не лише в мене, оскільки саме квіти були темою літературника Salve, який відбувся 25 квітня у затишній кав'ярні “Вірменка”.

   Як я дізналась згодом, Salve пройшов вже вп'яте і «квітковий» вечір — далеко не останній задум організаторів. До речі, організовували вечір молоді автори Ірена Смачило, Олена Строганова та Богдан Кухта. А на цьому літературнику зібрались всі охочі поділитись весняним настроєм: і поети, і барди, і молоді музичні гурти. Поєднання поезії та музики — це взагалі один з найкращих варіантів для таких подій. І на Salve поєднання було чудовим. 

   Львівський теплий вечір, ароматна кава, різнопланові поезії, авторські чи уже відомі композиції, звук гітари чи скрипки... Звичайно, темою квітів учасники вечора не обмежились: звучала і патріотична лірика, і взагалі дуже різні теми. Проте загальний настрій був натхненним та позитивним. Як завжди, на таких вечорах, декого з авторів захотілось мати у себе на поличці в друкованому вигляді, дехто не зачепив зовсім, декого просто не почула — на жаль, акустика в приміщенні була не найкращою, а манера читання деяких поетів просто-таки вимагала наявності мікрофона.

   Кожному учаснику вечора дістався цілий набір цікавинок від організаторів. Перша цікавинка: паперові квіти, на яких були зазначені їхні назви. Мені, напркилад, дісталась троянда. Організатори креативно підійшли до оголошення учасників: замість імені вони зачитували квітку та її коротку характеристику. А той, у кого ця квітка була, саме готувався до виступу. Друга цікавинка: літературний лист. Кожен учасник отримав яскраво-блакитний конверт з... чистим аркушем паперу. Як нам пояснили, на цьому аркуші можна було написати свій вірш, якісь побажання чи цитату. А потім ці конверти залишились у кав'ярні і їх зможуть взяти собі відвідувачі. Раптово приємно думати, що хтось-колись зайде у “Вірменку” на каву і прочитає мої вірші.

   Як і все хороше, закінчився і вечір Salve, залишивши по собі кавово-квітковий післясмак. А взагалі, літературник викликав асоціації саме з початком цвітіння, адже для багатьох присутніх Salve — це перші кроки в літературній “тусівці”. Ніхто не знає, як буде далі, який з цвіту народиться плід, а поки що — квіти ніжні, яскраві і сповнені весняного оптимізму.

Фотограф Софія Бортник

5245
Виберіть тип коментаря:        
Відгуки
Тут ще ніхто нічого не написав...
Новини
Останні коментарі
"Тайфун" 0
Спорт/ Бойові мистецтва/ Кікбоксинг
Зі скількох років можна займатися у вашо...
Боринський Юрій
"Львівська обласна федерація важкої атлетики" 10
Спорт/ Спортивні федерації
Федерація важкої атлетики Львівської обл...
Олександр Зімба
"Алла" 0
Краса/ Салони краси
Напевно гіршого майстра чим у вас немає ...
Олена Залевська


Авторизуйтесь, будь ласка

Оберіть тип коментаря: