Юрій Винничук про Львів, країну Арканум і друкарську машинку

Опубліковано: 2014-05-13

Дуже часто доводилось чути незвичне, але доволі влучне, порівняння архітектури з текстом. Кожен окремий будинок може бути текстом, а сукупність будівель – це вже ціла антологія. В такому випадку Львів – дуже цікава книга, от тільки не кожному під силу її прочитати, принаймні, з першого разу. І якщо вам ще не вдалось розшифрувати львівські архітектурні ієрогліфи, то не біда, на допомогу прийде література.

Книга-антологія «Книги Лева. Львів як текст. Львівський прозовий андеґраунд 70-80-х рр. ХХ ст.: Антологія прози та есеїстики» - це один із тих літературних об’єктів, які не просто втілюють в собі образ міста, а показують нам Львів в найрізноманітніших його проявах, під різними кутами зору. Презентація цього «настільного посібника» всіх львів’ян відбулась в книгарні «Є». Серед запрошених гостей були автори, твори яких увійшли в антологію – Юрій Винничук, Віктор Неборак, Галина Пагутяк, Василь Габор. Крім того, в антології ви можете знайти прозовий вираз Львова авторства Юрія Андруховича, Андрія Содомори, Романа Іваничука, Ярослава Павлюка, Миколи Рябчука та Володимира Яворського.

Під час презентації автори ділились враженнями від проробленої роботи, а також планами на майбутнє. До слова, Юрій Винничук пообіцяв найближчим часом познайомити читачів із країною Арканум. Про існування цього державного утворення мало хто знає, що і не дивно, адже Арканум існує тільки в голові Винничука. «В 70-ті роки українські письменники були в дуже скрутному становищі. В багатьох навіть не було шансів друкуватись через відсутність у творах правильного радянського духу. В цих умовах, моїм єдиним стимулом писати була можливість обмінятись текстами з друзями-письменниками. Крім того, щоб якось замаскувати свої твори на випадок обшуку, ми писали завуальовано. Наприклад, я писав патріотичні вірші, і видавав їх за чеські переклади. Імена українських героїв заміняв неіснуючими чеськими. Саме в той період я придумав країну Арканум. Це слово нічого не означає, мені просто сподобалось як воно звучить. Вже пізніше дізнався, що алхіміки називали арканумом один із каменів. В праці про країну Арканум я вилив весь свій колоніальний смуток, але там є і веселі речі», - розповідає Юрій Винничук. Також він зазначив, що досі не видав цієї книги з досить банальної причини. В часи її написання пан Юрій писав тільки від руки, до цього його спонукала неприязнь до друкарських машинок. Тепер, щоб видати книгу треба її набрати на комп’ютері, на що в автора постійно бракує часу, а через велику кількість правок ніхто інший не може зробити цієї роботи. «Та найближчим часом книга побачить світ», - таки обіцяє Юрій Винничук.

Також пан Юрій зізнався, що такі незвичні і цікаві образи приходять до нього під впливом латиноамериканської літератури, такого її напряму як «магічний реалізм». Нагадаємо, що найвідомішими представниками «магічного реалізму» є Габріель Гарсіа Маркес, Хорхе Луїс Борхес і Хуліо Кортасар.     

5282
Виберіть тип коментаря:        
Відгуки
Тут ще ніхто нічого не написав...
Новини
Останні коментарі
"Тайфун" 0
Спорт/ Бойові мистецтва/ Кікбоксинг
Зі скількох років можна займатися у вашо...
Боринський Юрій
"Львівська обласна федерація важкої атлетики" 10
Спорт/ Спортивні федерації
Федерація важкої атлетики Львівської обл...
Олександр Зімба
"Алла" 0
Краса/ Салони краси
Напевно гіршого майстра чим у вас немає ...
Олена Залевська


Авторизуйтесь, будь ласка

Оберіть тип коментаря: