Бах, орган і травнева злива у Львові

Опубліковано: 2014-05-28

   Соромно зізнатись, але я ніколи не була у Львівському будинку органної музики. Проте вирішила, що варто таки туди потрапити, коли почались Дні музики Баха і однією з локацій концертів виявився саме органний зал. Адже Бах і орган — це поєднання, яке просто не можна пропустити!

   Отож, квитки придбані, минаю риштування, які оточують вхід споруди, і потрапляю досередини. Там — звичний церковний запах, адже органний зал — у приміщенні старовинного костелу. Неймовірна акустика, котра підсилює кожен звук, одразу ж закликає до тиші. В глибині залу — сцена, де розміщений орган. До слова, найбільший в Україні. Зал заповнений ледь на половину, але люди підходять ще і під час концерту. І ось — починається магія...

   Магію творить Олена Мацелюх — клавішами, котрі пробуджують орган, та Олег Мацелюх, котрий акомпонує на флейті. Виконують органні та камерні твори Баха, назви яких плутаються в голові, але це вже не має сенсу, бо музика, музика... Здається, що музика звучить всюди — вона оточує якоюсь незримою енергією і резонує всередині і довкола. То легкими і ніжними переливами, то могутнім відзвуком, котрий вбирає в себе всю гаму почуттів.

   Ведуча концерту розповідає, що композитор був глибокорелігійною людиною і казав, що усе, що він творить — від Бога. І, мабуть, символічно, що органна музика Баха звучить цього вечора у костелі.

   Хорали, фуги, токати, фантазії, концерти... Флейта, котра вплітається в мелодію дзвінкими нотами. Орган, котрий викликає бажання просто заплющити очі і ввібрати у себе всю цю музику, всю до єдиної ноти, щоб вона резонувала і далі, не танучи в повітрі. На звершення — відома і без представлення токата і фуга ре мінор, до мурашок по шкірі. До повноти картини не вистачає лише зливи за вікном і спалахів блискавок. А потім контрастом до потужної токати і фуги — легка і ніжна “Аве Марія”. І — оплески. Магія закінчується, як і все хороше, проте хвилі емоцій всередині влягаються ще довго...

   Всього Дні музики Баха у Львові об'єднують вісім концертів, на яких представлена вся різноплановість музики великого композитора. Найближчий концерт — 1 червня. Не пропустіть =)  

5208
Виберіть тип коментаря:        
Відгуки
Тут ще ніхто нічого не написав...
Новини
Останні коментарі
"Тайфун" 0
Спорт/ Бойові мистецтва/ Кікбоксинг
Зі скількох років можна займатися у вашо...
Боринський Юрій
"Львівська обласна федерація важкої атлетики" 10
Спорт/ Спортивні федерації
Федерація важкої атлетики Львівської обл...
Олександр Зімба
"Алла" 0
Краса/ Салони краси
Напевно гіршого майстра чим у вас немає ...
Олена Залевська


Авторизуйтесь, будь ласка

Оберіть тип коментаря: