“Дві душі”: скляна і людська

Опубліковано: 2014-06-16

   Художній твір — це завжди результат “співпраці” автора і матеріалу. А якщо йдеться про такий багатогранний матеріал як скло, то результати можуть бути дуже й дуже непередбачуваними. Художниця Ольга Турецька переконалась у цьому на власному досвіді, адже вона вже давно працює зі склом і впевнена, що в нього є власна душа. Виставка “Дві душі” у галереї “Зелена канапа” запрошує дізнатись про те, що ховається “за душею” у скла.

   Художниця працює у техніці ф'юзінг, з котрою познайомилась ще під час навчання у Львівській Академії Мистецтв. Ця техніка передбачає роботу зі спеціальним склом: його нарізають та складають потрібну композицію, а потім запікають у муфельній печі. Як зазначила Ольга Турецька, важко передбачити, як скло поведе себе під час запікання тому “елемент несподіванки” завжди присутній.

   У роботах Ольги Турецької — дуже багато кольору, який змінюється залежно від освітлення, відкриваючи нам нові і нові грані “душі” скла. Більшість робіт — це композиції об'єднані однією темою. Людські силуети, всередині яких вирують скляні “Думки”, химерні звірі, котрі виконують “Ритуал”, ціла підбірка симпатичних маленьких будиночків чи мініатюрних скляних дерев, серед яких не знайти двох однакових. Не забула автор і про особливо актуальну тематику єдності України. “Зайці-патріоти”, котрі разом формують український прапор, не можуть не викликати усмішку. Привертає увагу і підбірка композицій, в яких легко впізнати популярні останнім часом патріотичні аватарки з соцмереж.

   За поєднаннями кольорів і дрібних деталей можна шукати свої асоціації, можна вловлювати посилання на твори Метерлінка... А можна просто насолоджуватись тим, як сонячні промені грають у фігурах звірів і риб, котрі, як чарівні льодяники на паличках, стоять на підвіконні, заманюючи перехожих зайти в “Зелену канапу” і доторкнутись до “Двох душ”: художниці...і скла.

   Відвідати виставку можна до 29 червня.

5227
Виберіть тип коментаря:        
Відгуки
Тут ще ніхто нічого не написав...
Новини
Останні коментарі
"Тайфун" 0
Спорт/ Бойові мистецтва/ Кікбоксинг
Зі скількох років можна займатися у вашо...
Боринський Юрій
"Львівська обласна федерація важкої атлетики" 10
Спорт/ Спортивні федерації
Федерація важкої атлетики Львівської обл...
Олександр Зімба
"Алла" 0
Краса/ Салони краси
Напевно гіршого майстра чим у вас немає ...
Олена Залевська


Авторизуйтесь, будь ласка

Оберіть тип коментаря: